Arhīvs
Maijs, 2020
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Izturību!
Publicēts 27. novembrī, 2008.
Dīvaini, ka pirmo reizi daudzu gadu garumā nav jūtams cilvēku prieks par inflācijas mazināšanos un par cenu kritumu precēm. Parasti līdz ar cenu krišanos cilvēki atļāvās daudz vairāk pirkt, tomēr šobrīd eiforijas nav un cilvēki arī pie cenu krituma iepērkas daudz prātīgāk un rūpīgāk apdomā katras preces iegādes nepieciešamību.

Šķiet, viens no iemesliem ir arī tas, ka daudziem no mums ir tomēr nelielas bažas par savu rītdienu un neskaidrība par ekonomikas lejupslīdes sagaidāmo ilgumu. Tas, ka aizvien vairāk uzņēmumu sāk samazināt darbinieku skaitu un aizvien lielākam skaitam cilvēku ir vismaz viens pazīstams cilvēks, kurš krīzes dēļ zaudējis darbu, liek cilvēkiem arī cenu krituma laikā atturēties no lielākiem pirkumiem, pat par spīti valdības aicinājumiem, patēriņu nemazināt, lai vēl smagāk neietekmētu ekonomiku.
Diezgan skaidrs, ka pavisam savādāka cilvēku attieksme būtu, ja zemākais krituma punkts jau būtu aiz muguras, jo atveseļošanās periodā vienmēr pieaug arī cilvēku vispārējais optimisms. Taču tā kā pēc daudzu ekspertu uzskata, zemākais punkts gaidāms nākamā gada sākumā, iespējams, arī pircēju attieksme pret cenu pazeminājumu un dažādajām atlaidēm ieilgs līdz tam periodam un cilvēki, priecājoties par inflācijas kritumu, vienlaikus joprojām pirks daudz uzmanīgāk un apdomīgāk. Iespējams, tas nemaz tik slikti arī nav, jo nākamajos ekonomikas pieauguma laikos šī attieksme pret patēriņu saglabāsies un tādējādi mēs paši ar savu pirktkāri vairs neveidosim jaunus burbuļus un neloģiskus cenu pieaugumus. Un iespējams, arī tirgotāji turpmāk pavisam savādāk izturēsies pret cenu veidošanas politiku kaut vai tāpēc, ka pircēji vairs nepirks visu, kas iegūstams prežu tirgū. Varbūt. To rādīs laiks, jo saka, ka cilvēku atmiņa esot salīdzinoši īsa un grūtos laikus pēc dažiem gadiem aizmirstot. Katrā gadījumā šobrīd viens otram vēlēsim izturību un pacietību. Tas būtu viens no svarīgākajiem faktoriem, lai pēc iespējas veiksmīgāk pārvarētu krīzes.

Komentāri (1)
Armands: Tātad, ja sola, ka nākamgad sākumā būs krīzes zemākais punkts, tā jau ir uztverama kā nenormāli laba ziņa. Tad jau neko ilgi nebūs krīze bijusi.
27/11/2008 17:03
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: