Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Kreisie ieteikumi?
Publicēts 4. martā, 2009.
Arodbiedrību līderis Pēteris Krīgers prognozē drūmu ainu – lai arī šobrīd topošā valdība runā par 20% samazinājumu visos sektoros, Krīgers pieļauj, ka atsevišķās jomās šis atalgojuma samazinājums varētu būt vēl lielāks. Un tas tikai vēl vienu reizi like uzdot jautājumu – kādēļ politiķi nespēj iemācīties būtisku faktu – ka galvenajam uzstādījumam ir jābūt nevis drastiskai taupībai, bet gan spējai pelnīt vairāk.

Šķiet, šodien nevienam nav noslēpums, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju jau sen nestrādā tikai vienā darba vietā, turklāt izmanto katru iespēju vēl “piehaltūrēt” jebkur, kur šāda izdevība rodas. Un diez vai te runa ir par naudaskāri. Runa ir par elementāru izdzīvošanu – lai pabarotu ģimeni, lai samaksātu rēķinus. Lai dzīvotu siltumā, nevis zem tilta. Savukārt valdības pēdējo gadu laikā, šķiet, vairāk ir ieciklējušās uz mehānisku darbību – labajos gados naudiņa nāca pati no sevis un valsts gandrīz nemaz nepapūlējās, lai šo naudiņu nevis izlaistu caur treknajām algām, bet gan lai ietaupītu un noglabātu grūtākām dienām. Nav jau vairs jēgas atgādināt par nodokļiem, kuru paaugstināšana to ieņēmumus ir pamatīgi mazinājusi.

Un tieši tādēļ arodbiedrību šefa starp citu izteiktais minējums, ka Latvijas Bankas šefa alga ir lielāka nekā kolēģim ASV un ka šo aldziņu varbūt būtu vērts samazināt par 80% nemaz neizklausās tik “kreiss”. Jo kādēļ gan valsts darbā strādājošam darbiniekam būtu jāsaņem tik milzīga alga laikā, kad tādām pašam valsts darbā strādājošam – tikai skolotājam vai medmāsai, algu no tā jau dažiem sitmiem latu cenšas nogriezt vēl mazāku? Ar ko Latvijas Bankas prezidents ir svarīgāks un gudrāks par skolotāju vai medmāsu? Un ar ko dažādi politiķiem pietuvināti cilvēki, kuri ērti iekārtojušies dažādās valdēs un padomēs, ir labāki par šo pašu pieminēto medmāsu? Domājams – ne ar ko! Bet tad atliek beidzot patiešām strādāt, nevis imitēt gudrību un augstas zināšanas. Ja jaunā valdība aizmirsīs šīs vienkāršās patiesības, nekāds labāks liktenis par Godmaņa valdību negaida arī Dombrovski ar kolēģiem. Vēl ir laiks to saprast.


Komentāri (2)
Džerijs Šterns: Tas bildē ir domāts Krīgers? :D
04/03/2009 11:58
Juhans: Nu Krīgers tikai sākumā pieminēts, bet tālāk tur viss par Rimševiču...
04/03/2009 16:05
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: