Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Naudas meklējumi turpinās
Publicēts 3. februārī, 2009.
Interesanti, ka tikai tad, kad sabiedrība faktiski izdara nopietnu spiedienu, politiķi sāk rosīties un patiesi atbildīgi meklēt iespējas, kā finansiāli atbalstīt vienu vai otru nozari. Vismaz tāds iespaids rodas, kad valdība jau sāk runāt par 22 miljonu latu atbalstu lauksaimniekiem, lai gan vēl pirms dažām dienām vairāk par 17 miljoniem solīt nekādi nespēja.

Tas, kas šodien notiek Latvijā, zināmā mērā ir vēl viens signāls valdošajai koalīcijai, ka gluži vairs nevarēs rīkoties kā līdz šim – ka valdība nolems, nosauks tautu par kvaukšķu baru – un neviens neuzdrošināsies protestēt. Diemžēl skumji ir klausīties ZZS un viņu pārstāvja zemkopības ministra vārdos, kas it kā apliecina pastāvīgas un neapturamas rūpes par lauksaimniecības nozari Latvijā, lai gan līdz šim lielākoties ir dzirdēts tikai par zemkopības ministrijas kļūmēm, kas rezultātā atkal Latvijai maksājis dārgi. Kaut vai tā pati cukura rūpniecība – tas, ka nozares spēlētāji saņēma kompensācijas, nav nekāds ministra Rozes varoņdarbs. Kompensācijas saņemtas – tas ir labi, bet kas notiks tālāk? Kam mēs maksāsim par ievesto cukuru? Kurš nopelnīs?

Bet šoreiz runa gan ir par naudu, kuru valdība, ja grib, var atrast. Un tādēļ gribētos vēlreiz pajautāt – vaitiešām labākais un pareizākais un valstiskākais lēmums bija nevis ļaut Parekss bankai vienkārši bankrotēt un izmaksāt kompensācijas noguldītājiem, nevis visu laiku pildīt šo cauro maisu ar miljonu simtiem un pat vēl šobrīd neredzēt beigas šai naudas straumei. Un tādēļ arī nav skaidrs – kādēļ valdībai nauda vienas bankas glābšanai atrodas, bet citām nozarēm jāmeklē kā ar uguni?


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: