Arhīvs
Maijs, 2020
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Vai vajag jaunu valdību?
Publicēts 19. janvārī, 2009.
Iespējams. Taču – ko tas mainīs šodienas situācijā Latvijas politikā un ekonomikā? Diemžēl, bet ļoti neitrāli paanalizējot visu pašreizējo politisko spektru, nākas secināt, ka izteikta un precīza plāna, kā valstij pārdzīvot ekonomiski grūtos laikus, nav nevienai no organizācijām, kas šodien rosās pa Latvijas politisko skatuvi.

Faktiski neviena partija vai organizācija nav publiskojusi ļoti skaidru un detalizēti sastrukturētu plānu, kurš būtu ne tikai skaists papīra aizpildījums ar teikumiem, tabulām un shēmām, bet arī reāli būtu izpildāms ar skaidri definātu mērķi – izvadīt mūsu kuģi cauri vētrai un sasniegt mierīgus ūdeņus. Patlaban gan valdošie, gan opozicionāri vairāk redzami, uzstājoties ar skaistām un patētiskām runām un mācām sabiedrību savilkt vēl ciešāk jostas. Taču joprojām turpina palielināties bezdarbs, uzņēmēju bankroti, bet vienlaikus samazinās patēriņš, iedzīvotāju pirktspēja un nodokļu ieņēmumi valsts budžetā. Par ko tas liecina? Protams, ka par to, ka vismaz pagaidām nekas labs vēl nav noticis un mēs joprojām turpinām grimt dziļāk mutuļojošajā ūdenī.
Un vienlaikus šajā kritiskajā brīdī politiķi nevis patiešām demonstrē atbildību par valsti un pārkāpj savām ambīcijām un savstarpējiem aizvainojumiem, bet tieši pretēji – aizvien asāk un skaļāk sāk apvainot viens otru publiski. Faktiski rodas sajūta, ka ikviens no mūsu daudzajiem politiķiem izmanto jebkuru izdevību, lai “iekostu” savam pretiniekam, nevis izmanto savus spēkus un zināšanas, lai dotu savu artavu valsts izvešanai no krīzes. Nav taču tā, ka Saeimā un valdībā mums sēdētu patiešām nekompetences čempioni! Vismaz lielākā daļa no šiem politiķiem taču saprot gan ekonomiku, gan finansēs, gan lauksaimniecības zināšanas un citas jomas. Un ja katrs no šiem speciālistiem kaut nedaudz savu zināšanu veltītu kopējā mērķa labā, ir ļoti ticami, ka valsts situācija ievērojami uzlabotos. Pat bez daudzu tūkstošu lappušu papīra apdrukāšanas ar gudrām shēmām un tabulām.

Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: